:اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران-دانلود پایان نامه رشته روانشناسی- دانلود متن کامل

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :

 اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران

تکه هایی از این پایان نامه :

خلاقیت و محیط :

ارشمیدس کار خود را در حمام انجام می داد . نیوتن نیروی جاذبه را زیر درخت سیب پیدا کرد . کلیه اشخاص موفق به روش خاص خود خلاقند . سر آشپزی که خود آموزگار خویش است ، هنگام دویدن در تپه های اطراف محل زندگی اش الهام می گیرد و گیاهان وحشی را پیدا می کند . مایکل براز[1] طباخی را از مادرش آموخت و تخصص او گیاهان وحشی و غیر معمول است . می گوید هفته ای چند بار در تپه ها می دوم و در این دویدن هاست که به افکار و احساسات تازه است می یابم . از طبیعت الهام می گیرد و امیدوار است با غذاهای خود فضایی خاص ، آزادی بیان احساس شگفتی و لذت زندگی را ابراز دارد . طباخی اش را با موسیقی جاز مقایسه می کند و از نظر طراحی ، ظرافت سیال و لحظات سکوت ، شباهتهایی می بیند  (گرت لوایز, ترجمه : گروه کارشناسان ایران, 1381).

چه چیزی محیط حمایت کننده برای خلاقیت به وجود می آورد ؟

ابعاد بسیاری دراین مقوله قرار میگیرند : ناراضی بودن از وضع موجود ، همواره به دنبال بهبود بخشیدن و یا راههای بهتر برای انجام کارها بودن ، تشخیص این که تکنولوژی ، ابزار رقابتی است که می تواند دستیابی به محصولات مشکل را ممکن می سازد . در چنین محیطی ، ریسک حساب شده ای پذیرفته می شود و بوروکراسی در حداقل میزان است  (حائری زاده , 1381).

اسکچل[2] تفکرخلاق را معلول برخورد و ارتباط وسیع فرد با محیط می داند ، به نظر او فرد برای تسلط بر محیط به خلق و ایجاد افکار تازه می پردازد . تجربه درمعنی عامیانه شاید نه تنها عامل بروزخلاقیت نباشد بلکه مانع آن نیز بشود . تجربه درمعنی عامیانه بیشتر برعادت وخوگیری[3] دلالت دارد .خوگیری یعنی فقدان واکنش جهت یابی به محرکها .

درمقابل پدیده خوگیری ،حساس سازی یعنی تقویت واکنش به یک تحریک قرار دارد . افرادیکه فکرشان باز است کمترتحت تأثیر عادات و تلقینات قرار میگیرند و بهتر می توانند محیط اطراف خود را بشناسند و به خلق افکار وعقاید تازه مبادرت کنند ( مقصودی ,1381) .

  1. Michael Bras
  2. Schaehtel

1-. Habituatie

فرضیه های پژوهش :

فرضیه اصلی: آموزش خلاقیت بر افزایش نگرش کارآفرینانه بیکاران مؤثر است .

فرضیه های فرعی:

 1) آموزش خلاقیت بر افزایش رفتار کارآفرینانه مؤثر است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان :اثر بخشی آموزش خلاقیت برافزایش نگرش کار آفرینانه بیکاران شهر تهران با فرمت ورد