دانلود پایان نامه تعیین رابطه میان رضایت زناشویی با پایبندی مذهبی زوجین

دانلود پایان نامه


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی 

عنوان کامل پایان نامه : رابطه پایبندی مذهبی با رضامندی زناشویی زوجین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات کرمانشاه در سال تحصیلی 92-93

2-1-3- رويکرد سيستمي سالوادور مينوچين[1]  .
از اين منظر خانواده يک واحد اجتماعي است که با يک رشته وظايف تکاملي روبروست. يکي از تکاليفي که اين واحد جديد با آن روبه روست تبادل و توافق در مورد رابطه با خانواده اصلي همسر است. به علاوه, هر يک از خانواده هاي اصلي بايد با جدايي يا جدايي نسبي يکي از اعضاي خود, پذيرفتن يک عضو جديد و درون سازي زير منظومه همسر در سيستم عملکرد خانواده سازگاري پيدا کند. اگر ساختارهاي خانواده هاي اصلي تغيير نکند, ممکن است فرآينندهاي کل گيري واحد جديد را تهديد کند. بنابراين ديدگاه, سيستم هاي خانواده بيمار گون را در مقايسه با سيستم هاي خانواده سالم مي توان شناخت. خانواده اي که به نحوي شايسته سازمان يافته باشند, مرزهاي مشخصي دارد. زير سيستم زناشويي براي محافظت از امور خصوصي زن و شوهر مرزهايي بسته دارد.(مینوچین1390).
2-1-4-رویکرد آبراهام مزلو[2]

از نظر مزلو در صورتی که نیاز های فیزیولوژیکی و ایمنی ما به قدر کافی ارضا شده باشند به نیازهای تعلق پذیری و محبت توجه می کنیم این نیازها می توانند از طریق رابطه صمیمی با یک دوست ، معشوق یا همسر یا از طریق برقراری روابط اجتماعی در گروه ابراز می شوند. ارضا کردن نیاز به تعلق در جوامعی که به طور فزاینده ای تغییر می کنند دشوار تر است. بعد از اینکه احساس کردیم دوستمان دارند و احساس تعلق پذیری کردیم در حالتی قرار می گیریم که دو نو ع نیاز به احترام ما را بر انگیخته می کند.ما نیاز داریم که به شکل احساس حرمت نفس برای خودمان ارزش قائل باشیم و در ضمن نیاز داریم که دیگران به شکل مقام تایید یا موفقیت اجتماعی برای ما احترام قائل باشند .و این احساس تعلق پذیری واحترام ابتدا در خانواده و توسط زن و شوهر شکل می گیرد و سپس از طریق پدر ومادر به فرزندان منتقل خواهد شد.(شولتز[3] 2013)

[1] minochin

[2] mozlow

[3] schultz

سوالات یا اهداف پایان نامه :

هدف اصلی پژوهش حاضر تبیین رابطه پایبندی مذهبی با رضامندی زناشویی زوجین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات کرمانشاه در سال  1393 می باشد.

1-3-2-اهداف فرعی:

1- بررسی میزان رضامندی زناشویی در مردان متاهل

2-بررسی میزان رضامندی زناشویی در زنان متاهل

3-بررسی میزان رضامندی زناشویی زوجین دارای پایبندی مذهبی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : رابطه پایبندی مذهبی با رضامندی زناشویی زوجین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات کرمانشاه در سال تحصیلی 92-93

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *