دانلود پایان نامه درباره اعتیاد به اینترنت

دانلود پایان نامه

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه :مقايسه ويژگی‌های شخصیتی و تعاملات اجتماعی کودکان ابتدايی معتاد به اينترنت و عادی در مدارس ابتدايی

روش­های پیشگیری از مبتلا شدن به اعتیاد به اینترنت

عوامل خطرآفرین[1] و پیشگیری­کننده در تعیین بهداشت روانی فرد مؤثرند. عامل خطرزا که سبب ایجاد اختلاف و نابهنجاری­های روانی می­شود آن­هایی هستند که احتمال ابتلای فرد را زیاد می­کنند. برعکس عوامل  پیشگیری­کننده آن­هایی هستند که از احتمال وقوع اختلالات می­کاهند. غالباً عوامل پیشگیری­کننده مخالف شرایط خطرزا است. عوامل خطرزا را می­توان به دو دسته عمده درونی[2] یا ساختار فطری[3] و بیرونی[4] یا محیطی[5] تقسیم می­کرد (مک­درموت، 1997؛ به نقل از رشید، 1387).

در سال 1964 جرالد کاپلان[6] بر آن شد که بر اساس طبقه­بندی سطوح بهداشت عمومی که در سال 1953 توسط لیوال و کلارک صورت گرفته بود (پیشگیری، ارتقاء[7]، محافظت[8])، بهداشت روانی را نیز در سه سطح مورد بررسی قرار دهد که عبارتند از:

پیشگیری اولیه[9]، پیشگیری ثانویه[10]، پیشگیری ثالث[11].

پیشگیری اولیه بر به تأخیر انداختن و بازداری از تجربه اعتیاد به اینترنت توسط افراد عادی متمرکز است. هدف مداخله در پیشگیری اولیه، جلوگیری از شیوع بیماری یا اختلال است، به نحوی که احتمال وقوع آن در مقاطع زمانی خاصی کاهش دهد. پیشگیری ثانویه، عبارت است از مداخله زودهنگام در شناخت و درمان سریع اختلال با این هدف که از شیوع و گسترش آن (از تعداد مواد) به وسیله کوتاه کردن مدت آن کاسته شود، یعنی هدف آن غربال کردن و درمان در مراحل اولیه است (بوتوین و بوتوین[12]، 1997). بنابراین هدف آن شامل مراحل زیر است:

1- کاهش علائم اختلال

2- محدود کردن ادامه اختلال و رساندن آن به کمترین میزان شیوعTeritary Prevention

 

سوالات یا اهداف پایان نامه :

1-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی روان رنجور خویی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادي

2-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی برون گرایی دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادي

3-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی گشودگی نسبت به تجربه دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادي

4-شناخت تفاوت بین ویژگی شخصیتی سازش پذیری دو گروه کودکان ابتدایی معتاد به اینترنت و کودکان عادي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : مقايسه ويژگی‌های شخصیتی و تعاملات اجتماعی کودکان ابتدايی معتاد به اينترنت و عادی در مدارس ابتدايی