دانلود پایان نامه روانشناسی تاثیر پروژه علمی بر مهارت برقراری ارتباط

دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی

عنوان کامل پایان نامه : تاثیر طرح پروژه علمی بر عملکرد دانش آموزان کلاس پنجم شهر تهران در مهارتهای فرایندی درس علوم

2-8 سنجش مهارتهای فرایندی

با توجه به اینکه در این پژوهش به دنبال بررسی اثر طرح پروژه های علمی بر رشد مهارتهای فرایندی درس علوم در دانش آموزان هستیم ، باید آزمونی طراحی و تدوین می شد که بتواند تا حد ممکن مهارتهای مذکور را با دقت بالایی مورد سنجش قرار دهد . سنجش برخی از مهارتهای مذکور مثل مهارت مشاهده کردن تنها در قالب آزمونهای عملکردی و پر کردن سیاهه رفتار برای تک تک دانش آموزان در موقعیت واقعی امکان پذیر می باشد و بعضی دیگر هم نه تنها از طریق آزمونهای عملکردی بلکه از طریق آزمونهای مداد کاغذی هم قابل سنجش می باشند . با در نظر گرفتن محدودیت های زمانی و بزرگی جامعه آماری ، پژوهشگر تصمیم گرفت تنها آن دسته از مهارتهایی را مورد سنجش قرار دهد که در قالب آزمونهای مداد کاغذی قابل سنجش می باشند و ارزشیابی آنها در مقیاس وسیع سهولت بیشتری دارد  . لذا استفاده از سوالات استانداردی که بتواند مهارتهای فرایندی را با حد اکثر دقت مورد سنجش قرار دهد در دستور کار قرار گرفت .

تیمز[1] ( مطالعه بین المللی روند آموزش ریاضیات وعلوم ) روندپیشرفت ریاضیات وعلوم را درپایه چهارم ابتدائی وسوم راهنمائی کشورهای مختلف ارزیابی می کند . تیمز محوراصلی مطالعات منظم انجمن بین المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی[2] راتشکیل می دهد که با یک چرخه ی منظم چهارساله اجرا می شود.

مطالعه ی تیمز تصویری نسبتا جامع و واقعی از عملکرد نظامهای آموزشی کشورها را درقالب برنامه ی درسی  قصدشده ، برنامه ی درسی اجراشده و برنامه ی درسی کسب شده در آموزش ریاضیات وعلوم پایه ی چهارم وهشتم رانشان  می دهد .

[1]  TIMSS

[2]  IEA

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • بررسی تاثیر طرح پروژه علمی بر مهارتهای فرایندی
  • بررسی تاثیر پروژه علمی بر مهارت نتیجه گیری و تفسیر داده ها
  • بررسی تاثیر پروژه علمی بر مهارت پیش بینی
  • بررسی تاثیر پروژه علمی بر مهارت فرضیه سازی
  • بررسی تاثیر پروژه علمی بر مهارت استنباط کردن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : تاثیر طرح پروژه علمی بر عملکرد دانش آموزان کلاس پنجم شهر تهران در مهارتهای فرایندی درس علوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *