مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

دانلود پایان نامه
قسمت اول: مهاجرت به بالکن اروپا

شاید تا قبل از لغو روادید کشور گرجستان برای ایرانیان،آشنایی چندانی با این کشور نداشتید.ولی در حال حاضر که درحال خواندن این مقاله هستید گرجستان به کشوری مهاجرپذیر تبدیل شده است که بیشتر مهاجران آن را ایرانیان تشکیل میدهند. گرجستان با بهره گرفتن از میراث فرهنگی باستانی، تاریخ منحصر به فرد و یکی از چشمگیر ترین حومه های این سیاره مطرح میشود.مهاجرت به سمت این کشور بهترین راه برای تجربه فضای منحصر به فرد آن است. این کشور به داشتن مردم مهربان و صمیمی، بازارهای تولید تازه و چشم انداز های زیبا مشهور است. تفلیس، پایتخت این کشور هنوز بسیار سنتی و در عین حال چند فرهنگی است که به جذابیت آن افزوده است. جامعه در اینجا بسیار کوچک و نزدیک است. این بدان معنی است که شما می توانید از حمایت افرادی که پیش از شما به این کشور مهاجرت کرده اند اطمینان حاصل کنید

اکثریت 4.9 میلیون نفر از ساکنین این کشور کوچک (فقط 69.700 کیلومتر مربع) گرجی صحبت می کنند ، و این زبان منحصر به فرد متعلق به گروه زبان باستانی خود این کشور است. بنابراین ممکن است کمی وقت بگذارید تا زبانتان برای تلفظ الفبای 33 حرفی روان شود.

اگر به دنبال مهاجرت به گرجستان هستید، باید توجه ویژه ای به درآمد خود داشته باشید. در حالی که کشور دارای برخی از بازارهای فوق العاده تولید محصولات و مغازه های محلی است با این حال بسیار وابسته به واردات است.

این کشور کوچک تحت تأثیرات آب و هوای نیمه گرمسیری قرار دارد و محدوده قفقاز بزرگ به عنوان یک مانع در برابر باد های سرد شمالی و تعدیل درجه حرارت است. دشت ها به شرق کشور هرگز دمای زیر انجماد را تجربه نمیکنند، و این باعث می شود که حتی در زمستان نیز برای پیاده روی مناسب باشد. ساحل دریای سیاه دارای درختان نخل و دارای رطوبت است، اگرچه مسلما آب و هوای گرمسیری به این معنی است که بارش باران سنگین در هر لحظه امکان پذیر است.

سخت ترین قسمت مهاجرت، پیدا کردن یک خانه است، بدون توجه به جایی که به آن مهاجرت می کنید. اگر مهاجرت شما به جورجیا مبتنی بر کار است، پس مطمئن باشید که از وکیل یا مشاور خود در مورد مناطق خوب و بازار ملک محلی بپرسید. بسیاری از متصدیان معتقدند اگر برای کسب و کار به گرجستان مهاجرت میکنید بهتر است قبل ازینکه به خرید فکر کنیم به اجاره ملک مناسب و راحت بیاندیشیم. اجاره ملک مسکونی در گرجستان بسیار متفاوت است. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز تفلیس، احتمالا به میزان 1560 لاری (حدود 600 دلار) در ماه می پردازد، آپارتمان ها در بعضی از مناطق مطلوب به 2600 لاری می رسد. یک ملک مشابه و کوچک در خارج از شهر میتواند برای حدود 400 لاری در هر ماه تأمین شود. اگر شما با خانواده خود مهاجرت میکنید و یک اتاق برای شما کافی است، به طوری که مهمانان شما مجبور نباشند در هتل ها بمانند، پس شما متوجه می شوید که قیمت اجاره ها تقریبا مناسب است و بستگی به شرایط گوناگون دارد. آپارتمان مرکز شهر سه خوابه در ماه حدود 4160 لاری هزینه در بر دارد و کسانی که در خارج از شهر دارای ملک هستند کم نیستند.

بازار املاک، به ویژه در تفلیس، جایی که ساختمان های باستانی با سازه های جدید محدود می شوند، به طور خلاصه دشوار است. تنوع خاص در بازار املاک به این معنی است که قیمت هر متر مربع متغیر است. در سالهای اخیر قیمت ملک افزایش یافته است و قیمت اجاره بهای بیشتری برخوردار است، به این معنی که اگر مهاجرت شما به گرجستان کوتاه مدت یا نامطمئن است اجاره ملک ممکن است گزینه مالی مناسب تر باشد. شایان ذکر است که تقاضا برای خرید املاک در سراسر کشور افزایش یافته است. این تقاضای افزایش یافته به این معنی است که مناطقی مانند شهر تفلیس در حال حاضر در حال رشد بازار هستند . اگر قصد دارید برای مدت زمان قابل ملاحظه ای در این کشور بمانید، خرید ملک می تواند در صورت افزایش ارزش املاک و مستغلات، بازده قابل توجهی را نشان دهد.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

قسمت دوم: زندگی در کشور گرجستان

زندگی در گرجستان تجربه ای بی نظیر است .بسیاری از مهاجران موافقند که مهاجرت به این کشور زیبا یک مجموعه منحصر به فرد از چالش ها را ارائه می دهد. در این مورد، آموزش و پرورش، مراقبت های بهداشتی و موارد دیگر را در مقاله ما درباره زندگی در گرجستان مطالعه کنید. همه کسانی که تجربه زندگی در خارج از کشور را دارند ممکن است با مسائل مختلف در این کشور در کشمکش باشند. به همین دلیل، بسیاری از افراد توصیه می کنند که هر کسی که در این کشور زندگی میکند، اطمینان حاصل کند که حداقل دارای یک مشاور معتمد و قابل اطمینان باشند.

خدمات بهداشتی

بهداشت و درمان در گرجستان دارای استاندارد بسیار بالایی است؛ با این حال، دسترسی به پزشک کمتر از حد کامل است. اکثر امکانات موجود در تفلیس و باتومی (یکی دیگر از شهرهای مهم در ساحل دریای سیاه ) می باشد. مهاجرین حق ندارند خدمات بهداشتی رایگان یا یارانه بگیرند.انواع شرکت هایی هستند که بیمه های تخصصی برای افرادی که خارجی محسوب میشوند را پوشش میدهند. ولی به این وجود حتما اطلاعات کافی برای بیمه کردن خود و خانوادتان را از مشاور قابل اطمینان خود بگیرید.

تحصیل در گرجستان

تجربه مهاجرینی که برای تحصیل به این کشور وارد میشوند متفاوت است.اهم مشکلی که والدین مهاجر در کشور دیگر دارند پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندانشان است این به این معناست که تحصیل میتواند به عنوان مهمترین دلیل برای مهاجرت به کشور دیگر محسوب شود. مدرسه دولتی در گرجستان فقط بین سنین 6 تا 14 سالگی اجباری است. کودکان تا 12 سالگی در محیط مدرسه ابتدایی اموزش میبینند . پس از آن به متوسطه می روند، در آنجا می توانند آموزش بالاتری برای سه سال آینده، با مدارک تحصیلی با نام Arasruli Sashulo Ganaltebis Motsmoba در 15 سالگی دریافت کنند. کسانی که گرجستان را برای اقامت انتخاب می کنند، می توانند پس از دو سال تحصیل در مدرسه برای کسب گواهینامه Sashualo Ganatlebis Atestasi، قبل از ادامه تحصیل در موسسات عالی و دانشگاه ها اقدام کنند.

چندین مدرسه بین المللی در تفلیس وجود دارد که به نیازهای جامعه مهاجرین می پردازد.مدرسه انگلیسی باکس وود،به دانش آموزان این فرصت را میدهد که انگلیسی را با کیفیت مدارس بریتانیا آموزش ببینند.شهر تفلیس همچنین دارای مدارس گرجی-فرانسویست که که در آن دانش آموزان برای امتحان دوره لیسانس فرانسه و مدرسه بین المللی گرجستان، که برای مهاجران و گرجی ها در نظر گرفته شده است تهیه شده است.مدرسه آمریکایی qsi نیز در تفلیس برنامه های درسی ایالات متحده آمریکا را آموزش میدهد.

گرجستان دارای تعدادی از دانشگاه های دولتی و خصوصی است. اکثر آنها در تفلیس مستقر هستند و دیگران در شهرها از جمله زوگدیدی، فوری، روستاوی و کوتایسی .

فرهنگ این کشور

در حالی که مهاجرت به گرجستان چندین چالش را در پیش میگیرد، این کشور نیز به تمام کسانی که به اندازه کافی شجاع هستند که در این زمینه سرمایه گذاری می کنند، دارای امتیازات خاص است. این کشور واقعا یک مکان منحصر به فرد، پر از کلیساهای باستانی زیبا، غذای عالی و آبجو ارزان است. کوهنوردان ناامید نخواهند شد، نه تنها شما می توانید محدوده قفقاز بزرگ را کشف کنید، بلکه شما همچنین میتوانید از پارک ملی توشیه در دامنه های شمالی کوه های قفقاز استفاده کامل کنید. از تپه های سبز تیره به آسمان های کریستال روشن و کلیسای عجیب و غریب محصور شده ، به نظر می رسد که شما یک گام به عقب در زمان برگشته اید.

در مقابل، تفلیس، به ویژه در شب، پر از جنب و جوش است. با انتخاب کلاب های شبانه، کافه ها و محل های موسیقی زنده، همیشه چیزی برای نگه داشتن شما وجود دارد.

قسمت سوم:کسب و کار در گرجستان

پیدا کردن کار در گرجستان برای مهاجران ضروری نیست. با این وجود، تعدادی از دانشجویانی که زبان را آموزش می دهند. صنعت گرجستان به شدت وابسته به واردات است که در مرکز آن زمینه کشاورزی و معدن قرار دارد. این ظرفیت قابل توجه هیدروژنی دارد که با اکثریت نیازهای انرژی جمعیت مطابقت دارد. هر سه در بهبود اقتصاد کشور پس از 1990 نقش مهمی ایفا کرده اند و ناشی از تولید ناخالص داخلی است.

سلامت اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی جورجیا از دستاوردهای هر دو بخش صنعتی و خدماتی، به ویژه صنعت گردشگری، حمایت شده است. بسیاری از کسب و کارهای خارجی و موسسات خیریه در حال حاضر خارج از تفلیس فعالیت می کنند و مشاغل را برای مردم محلی ایجاد می کنند. برخی از این شرکت های بین المللی افرادی را از خارج از کشور استخدام می کنند .با وجود حضور بین المللی، فرصت های شغلی برای مهاجران محدود است، آموزش زبان انگلیسی به عنوان یکی از معدود فرصت های مستقیم برای خارجی ها در گرجستان است. گردشگران بازدید کننده از کشور، کارکنان آزاد، روزنامه نگاران و کسانی که در جلسات و کنفرانس های کسب و کار شرکت می کنند، اکنون می توانند از ویزای گردشگری معمولی استفاده کنند. با این حال، اگر قصد دارید که در گرجستان کار کنید، یک کسب و کار را در آنجا بگنجانید یا خدماتی را به یک شرکت گرجستانی ارائه دهید، باید با یک ویزای طولانی سفر کنید. بسته به دلیل اقامت شما، مدارک مختلف برای درخواست چنین ویزایی مورد نیاز است. یک ویزای بلند مدت همچنین یک پیش شرط برای اخذ مجوز اقامت است.با ثبت شرکت در این کشور مجوز کار و اقامت در این کشور را در یافت خواهید کرد.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در گرجستان

زندگی و کار در هر کشور خارجی می تواند یک تجربه ارزشمند باشد. جورجیا چالش های بیشتری نسبت به برخی کشورهای دیگر دارد، اما دارای مزایایی است که دیگران نمی توانند با آن رقابت کنند.از معماری منحصر به فرد وظاهری فراموش نشدنی تا غذای خوب، مهاجرت به گرجستان احتمالا یکی از تجربیات پرطرفدار زندگی شماست.

اخذ اقامت دائم گرجستان طبق قوانین جاری این کشور یعنی اینکه فرد متقاضی می تواند برای همیشه در خاک گرجستان بماند ، کار ، زندگی و تحصیل کند ولی شهروند گرجستان محسوب نمی شود و حق رای ندارد و همچنین جهت اخذ وام های بانکی با محدودیت های خاصی روبرو است. مثلا بانک به شهروندان گرجی وام 20ساله میدهد ولی به افراد مقیم وام 5 ساله میدهد، همچنین در اقامت دائم گرجستان به فرد متقاضی کارت اقامت دائم داده می شود در صورتی که در شهروندی گرجستان به فرد موردنظر علاوه بر کارت اقامت ، پاسپورت گرجستان هم اعطا می شود و فردی که شهروندی گرجستان را می گیرد از تمام حقوق یک شهروند برخوردار است مانند : حق رای ، دریافت وام های بانکی با شرایط آسانتر وطبق قوانین جاری کشور گرجستان فقط افرادی که دارای یکی از شرایط زیر هستند می توانند جهت اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنند.
۱ – هر فرد خارجی که با یکی از اتباع کشور گرجستان ازدواج کند می تواند یک ماه پس از ازدواج، جهت اخذ اقامت دائم گرجستان درخواست دهد. البته در این حالت معمولا به خانم هایی که با آقایان گرجی ازدواج می کنند، راحت تر اقامت دائمگرجستان می دهند و با آقایان خارجی که همسر گرجی اختیار می کنند مقداری سخت گیرانه تر برخورد می شود.
۲ – هر فرد خارجی پس از پنج سال تمدید کارت اقامت گرجستان و حضور کافی در طول سال در خاک این کشور می تواند جهت اخذ اقامت دائم گرجستان درخواست دهد.

نکته : شرایط استثنایی هم وجود دارد که بتوان زودتر اقامت دائم گرجستان را اخذ کرد و آن پرداخت مالیات به موقع است. با توجه به اینکه دولت گرجستان اکثر بودجه سالانه خودش را بر اساس مالیات های دریافتی از مردم و شرکتها تامین می کند، پرداخت مالیات از مهمترین موارد مورد نظر دولت گرجستان است. شما می توانید با پرداخت مالیات به موقع و راه اندازی یک تجارت خوب و قابل قبول بعنوان یک فرد مطلوب برای کشور گرجستان شناخته شوید و مثلا در مدت دو سال هم بتوانید اقامت دائم گرجستان را اخذ کنید.
شما از طریق ثبت شرکت خود در گرجستان می توانید تقاضای اقامت خود را بدهید ، این روش یکی از بهترین روش های اخذ اقامت در گرجستان است که شما به عنوان کارآفرین نامیده شده و شروع به فعالیت اقتصادی کرده، البته این مورد نیاز به نگهداری حساب ها و مالیات شرکت دارد . ثبت شرکت در گرجستان و فعال کردن شرکت مذکور و گرفتن کارت اقامت گرجستان در مدت زمان یک ماه که معمولا این کارت اقامت یا همان آی دی کارت گرجستان در ابتدا یک ساله و پس از آن سه ساله و پنج ساله هم صادر می شود