پایان نامه ارتباط بین سطح مهارت مدیریت دانش متخصصان علم اطلاعات شاغل در کتابخانه ها با کارآفرینی سازمانی آن ها

دانلود پایان نامه

1-3.­ اهمیت پژوهش

با توجه به رشد سریع تغییرات و افزایش رقابت، مدیریت مؤثر دانش در سازمان­ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا دانش به طور فزاینده­ای به عنوان یک جزء حیاتی برای سازمان­ها شناخته شده و مدیریت آن تا حدود زیادی مبتنی بر شایستگی­های افراد و ویژگی­های گروه­ها در شکل فرهنگ سازمانی است که به عنوان یک عامل مهم، نقش کلیدی را در رد یا پذیرش دانش ایفا می­کند (کیگانک و اسریت[1]،2010) .

عصر ما عصر شتاب و دگرگونی و تغییر است. موج این تغییرات زندگی همه ما را نیز خواسته یا ناخواسته تحت تأثیر قرار می­دهد. از این رو، جامعه­ای در جهت سازگاری با تغییرات و رقابت جهانی پیشتاز خواهد شد که از نیروی انسانی ماهر و متخصص، خلاق و خودباور برخوردار باشد (هزارجریبی، 1382) .

به­طور کلی، پیشرفت سریع دانش و فن­آوری، تغییر روند جمعیت شناختی و همچون افزایش سطح تحصیل، اشتغال زن و مرد در خانواده­ها و افزایش طول عمر و سالخوردگی جمعیت و حضور اثربخش بازارهای سرمایه و آشنایی بیش از پیش مدیران با پدیده کارآفرینی سبب گردیده تا گرایش به کارآفرینی در راهبرد شرکت­ها شدیداً مورد تأکید قرار گیرد (کوراتکو و هاجتس[2]، 1989).

کارآفرینی یک عامل کلیدی و پلی مابین نوآوری و توسعه اقتصادی قلمداد می­شود و کارکنان متخصص وکارآمد نیز بازوان توانمند مدیران سازمان­ها به شمار می­آیند که موجب غلبه بر شرایط نامطلوب محیط و رهایی سازمان از بن­بست مشکلات و دست­یابی به راه­حل­های جدید و ارتقاء کیفیت تولید در رقابت­های فشرده جهانی می­شوند. در واقع، می­توان گفت که کارآفرینی نماد نوآوری و موفقیت در امور تجاری و کارآفرینان پیشگامان آن هستند که با نظرات نوین خویش موجب تحولات اساسی در ساختار نظام اداری و افزایش کارایی و اثربخشی آن می­شوند.

[1]. Ciganek & Srite

[2] . Kuratco & Hajets

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *