پایان نامه ارتباط رضایت زناشویی با روان آزرده خویی


دانلود متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی 

عنوان کامل پایان نامه : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از 17 سالگی و بعد از 25 سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

2-7- مدلهای مبتنی بر تحلیل عوامل

مانند بسیاری از رشته‌های علمی، تحقیق در مورد صفات شخصیت با الگویی توافقی در مورد موضوعات آن نیازمند است. در این صورت، محققان می‌توانند قلمرو ویژه ای از صفات را به جای هزاران صفت مجزا، که از انسان فردی منحصر به فرد ساخته است، مطالعه کنند (ابراهیم زاده، 1387).

در طی چهل سال گذشته، بسیاری از مفاهیم شخصیت و تعدادی از پرسشنامه هایی که برای اندازه گیری آن ها تعبیه شده بود، بدون منتهی شدن به یک شناخت، گسترش یافت. محققین و روانشناسان کاربردی شخصیت، با مجموعه گیج کننده ای از ابزار‌های اندازه گیری صفات روبه رو هستند و نمی دانند که کدام را انتخاب کنند. تنها در زبان انگلیسی، حدود 5000 هزار کلمه برای توصیف صفات شخصیت وجود دارد. پیدا کردن راهی برای تنظیم همه این صفات متفاوت در ساختاری منسجم، مهمترین هم محققان در بین سالهای 90-1980 بوده است (پروین و جان، 2002، ترجمه ی جوادی و کدیور، 1381).

در طول سالیان مناظره‌های شدیدی بین محققانی چون آیسنک [1] و کتل و دیگران برسر تعداد و ماهیت ابعاد اساسی شخصیت وجود داشته است ولی این قلمرو همچنان تجزیه، چند پاره و بهم ریخته باقی مانده است. از سالهای 1980 به بعد پیشرفت تدریجی در کیفیت و پیچیدگی روشها به ویژه در تحلیل عاملی به وجود آمده و زمینه ای برای اتفاق نظر به دست داده است (نظری، 1385).

1.Eysenck

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  1. تعیین میزان رابطه بین عامل روان آزرده خویی و رضایت زناشویی
  2. تعیین میزان رابطه بین عامل برونگرایی و رضایت زناشویی
  3. تعیین میزان رابطه بین عامل سازگاری و رضایت زناشویی
  4. تعیین میزان رابطه بین عامل پذیرا بودن و رضایت زناشویی
  5. تعیین میزان رابطه بین عامل مسولیت پذیری و رضایت زناشویی
  6. تعیین میزان رابطه بین سن ازدواج و رضایت زناشویی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه رشته روانشناسی با عنوان : بررسی میزان رضایت زناشویی و ویژگی های شخصیتی دو گروه از زنان که قبل از 17 سالگی و بعد از 25 سالگی در استان کردستان ازدواج کرده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *