پایان نامه تأثیر آموزش به روش بحث گروهی بر یادگیری مهارت خودآگاهی دانش آموزان

دانلود پایان نامه

1 6 1 : آموزش به روش سخنرانی

روش سخنرانی عبارت است از ارائه مفاهیم به طور شفاهی از طرف معلم و یادگیری آنها از طریق گوش کردن و یادداشت برداشتن از طرف شاگرد . در این روش یک نوع انتقال یادگیری و رابطه ی ذهنی بین معلم و شاگرد ایجاد می شود . در فرایند تدریس ،  تمام عوامل تحت کنترل معلم است  ( شعبانی ، 1386 ، ص 244 ) .

2 -6 1 : آموزش به روش بحث گروهی

آموزش به کمک بحث گروهی به فراهم آوردن موقعیتی گفته می شود که در آن یادگیرندگان ( دانش آموزان و دانشجویان ) با همدیگر ، یا یادگیرندگان با معلم ، به گفتگو می پردازند تا اطلاعات ، اندیشه ها ، و عقاید را با هم مبادله کنند یا به کمک هم به حل مسائل بپردازند . بنابراین ، بحث گروهی روشی است برای تحریک اندیشیدن ، به چالش کشیدن نگرش ها و باورها ، و پرورش مهارت های میان فردی  ( سیف ، 1388 ، ص 525) .

در اين روش دانش آموزان تلاش زيادي براي فراگيري دانش  ، مهارت و نگرش ها       مي كنند و به نحو فعال در تدارك زمينه هاي لازم براي يادگيري مي كوشند . معلمان به صورت هاي گوناگون در بحث گروهي و فعاليت هاي مربوط به آن شركت مي كنند . در برخي موارد آنان وارد بحث   مي شوند و بخشي از فعاليت گروهي را به عهده مي گيرند . بعضي وقت ها آنان مديريت جلسه بحث را مي پذيرند و زماني هم به پرسيدن سوال و پاسخ گويي به سوالات اكتفا مي كنند . روش مباحثه اي از ديرپاترين روش ها و راهبرد هاي آموزشي است  ( احديان و آقازاده ، 1378 ) .

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *