پایان نامه تفاوت بهزیستی روان‌شناختی در مادران دارای کودکان کم‌شنوا و عادی

دانلود پایان نامه

ب) تعریف عملیاتی:

تاب‌آوری: در بخش کمی منظور از تاب‌آوری، نمره­ای است که فرد در پرسش‌نامه تاب‌آوری کانر و دیویدسون می‌آورد و در بخش کیفی منظور از تاب‌آوری، مصاحبه‌ای است که از طریق پرسش‌نامه‌ی محقق ساخته جهت دستیابی به اطلاعات دقیق‌تر با افراد انجام می‌گیرد.

بهزیستی روان‌شناختی: در بخش کمی منظور از بهزیستی روان‌شناختی، نمره­ای است که فرد در پرسش‌نامه 84 سؤالی بهزیستی روان‌شناختی ریف می‌آورد و در بخش کیفی منظور از بهزیستی روان‌شناختی، مصاحبه‌ای است که از طریق پرسش‌نامه‌ی محقق ساخته جهت دستیابی به اطلاعات عمیق‌تر با افراد انجام می‌گیرد.

بی‌ثباتی ازدواج: در بخش کمی منظور از بی‌ثباتی ازدواج، نمره­ای است که فرد در پرسش‌نامه بی‌ثباتی ازدواج ادواردز، جانسون و بوث می‌آورد و در بخش کیفی نیز اطلاعات از طریق پرسش‌نامه محقق ساخته جمع‌آوری می‌شود.

مادر: در بخش کمی و کیفی، زنانی که دارای حداقل یک کودک می­باشند و به بیمارستان­های امیراعلم، لقمان، مرکز پژواک، مهدکودک­ها و خانه خلاقیت­های شهر تهران مراجعه می­کنند.

کودک کم­شنوا: کودکانی که افت شنوایی دارند و در بیمارستان­های امیراعلم، لقمان، مرکز پژواک تحت خدمات توان­بخشی و آموزشی قرار دارند.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *