پایان نامه تفاوت میزان اثربخشی آموزش به روش بحث گروهی و سخنرانی در یادگیری مهارت خودآگاهی

دانلود پایان نامه

تعریف مفاهیم و واژگان اختصاصی تحقیق

6 1 : روش هاي آموزشي

آموزش کلاسی به فعالیت هایی گفته می شود که با هدف آسان ساختن یادگیری از سوی آموزگار یا معلم طرح ریزی می شود و بین آموزگار و یک یا چند یادگیرنده به صورت کنش متقابل جریان می یابد . آموزش غیر کلاسی به هر گونه فعالیت یا تدبیر از پیش طرح ریزی شده ای که هدف آن آسان کردن یادگیری در یادگیرندگان است گفته می شود  ( سیف ، 1388 ، ص ، 39 ) .

منظور از آموزش مجموعه فعالیت ها و تدابیری است که توسط معلم و یادگیرنده اجرا    می شود و هدف آن کمک به یادگیرنده برای یادگیری بهتر مطالب درسی است . براون3 و اتکینس4 (1991 ، ص 2 ) آموزش را به عنوان (( فراهم آوردن فرصت هایی برای اینکه   دانش آموزان یاد بگیرند )) تعریف کرده اند . به عبارت دیگر ، فعالیت هایی که به قصد آسان کردن یادگیری در دانش آموزان برای معلم و دانش آموزان در نظر گرفته می شود آموزش نام دارد  ( به نقل از کردنوقابی ، 1386 ، ص 19 ) .

روش آموزش ( تدریس ) مجموعه تدابیر منظمی است که معلم برای رسیدن به هدف ، با توجه به شرایط و امکانات ، اتخاذ می کند  ( شعبانی ، 1379 ، ص 241 ) .

فعالیت های آموزشی معلمان که به منظور کمک به یادگیری دانش آموزان انجام           می گیرند روش های آموزشی نام دارند  ( سیف ، 1384 ، ص 474 ) .

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *