پایان نامه تهیه الگویی برای بهبود شیوه پذیرش دانشجوی دوره دکتری

دانلود پایان نامه

1-3 اهمیت و ضرورت پژوهش

افزایش داوطلبان برای تحصیلات تکمیلی، گسترش مراکز آموزشی را ضروری می­نماید. محدودیت ظرفیت پذیرش دانشگاه­ها، بیکاری دانش­آموختگان، فرار مغزها، … ضرورت انتخاب شابسته­ترین افراد از میان متقاضیان ورود به مؤسسات آموزش عالی را مطرح می­کند. مسئولان امروز بیش از هر زمان دیگر باید نسبت به اصلاح نظام گزینش دانشجو، برای مؤسسات آموزش عالی توجه مبذول دارند و آن را از دغدغه های ذهنی خود قرار دهند(آقازاده، 1377).

با توجه به اهداف و سياست‌هاي كلان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در جهت بهبود سنجش علمي داوطلبان اهمیت و پذیرش دانشجو از آن جهت واضح است که ارزش نیروی انسانی متخصص که بتواند چرخهای عظیم پیشرفت و ترقی در جامعه را بگرداند روز به روز بیشتر احساس می شود. کشور ما سالیان درازی با کمبود نیروی انسانی متخصص و کارآزموده که دارای تعهد و درک دین خود به این کشور باشد، مواجه بوده است. با توجه به این موارد و کمبود ظرفیت دانشگاه­ها و لزوم استفاده هر چه بیشتر و بهتر از توانایی های جوانان و امکانات آموزشی کشور، لزوم دقت و توجه در پذیرش دانشجو آشکار می شود(خدایی، 1388).

آزمون‌هاي دوره دكتري تخصصي و با توجه به افزايش چشمگير فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي ارشد در رشته‌هاي مختلف از دانشگاه‌هاي گوناگون و همچنين تقاضاي روزافزون آنها براي ورود به دوره دكتري، سازمان سنجش آموزش كشور آزمون‌هايي‌ مشابه GRE (عمومي و تخصصي) طراحي و اجرا کرده است(دانشگاه باقرالعلوم،1389).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *