پایان نامه شناسایی شیوه پذیرش دوره دکتری از نظر اساتید

دانلود پایان نامه

1-6 تعریف مفاهیم تحقیق:

الف: تعریف نظری

دوره دکتری: بالاترين دوره تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك تحصيلي می انجامد و رسالت آن تربيت افرادي است كه با نوآوري در زمينه­هاي مختلف علوم فناوري در رفع نيازهاي كشور و گسترش مرزهاي دانش مؤثر باشند(سازمان سنجش و آموزش کشور، 1390).

شیوه های پذیرش:

پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی را می­توان به دو گروه تقسیم کرد: روش غیر­آزمونی به پذیرش افرادی اطلاق می­شود که از طریق تبدیل بورس خارج به داخل، انتقال خارج به داخل، آیین­نامه رتبه اول، دنشجویان ایثارگر ممتازکشور، ادامه تحصیل دانشوران به دوره های دکتری راه می­یابند. روش آزمونی به پذیرش افرادی اطلاق می­شود که از طریق آزمون دکتری تخصصی موفق به ادامه تحصیل می­شوند(صفریان، 1377).

آزمون غیرمتمرکز: در این روش پذیرش دانشجو در هر یک از رشته های تحصیلی دارای مجوز شورای گسترش آموزش عالی در مقطع دکتری داخل توسط دانشگاه و براساس مقررات مربوز و با نظارت وزارت صورت می­گیرد(همان منبع).

آزمون نیمه متمرکز: در این روش فرض بر این است اختیرات دانشگاه ها در پذیرش دانشجو در هر یک از رشته های تحصیلی محدودتر شده و وزارت علوم یا سازمان سنجش مجری بخش مهمی از آزمون گردد.

آزمون نیمه متمرکز: در واقع این روش تلفیقی از دو روش متمرکز و غیرمتمرکز و تفاوت اساسی آن در نحوه برگزاری آزمون کتبی می­باشد(صفریان، 1377).

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *