پایان نامه محتوی سایت های اینترنتی و اجتماعی شدن کودکان

دانلود پایان نامه

اهمیت و ضرورت تحقیق

همچنان که اشاره شد ویژگی‌های اینترنت به عنوان رسانه‌ای چند منظوره و تأثیرهای آن بر اندیشه‌ها و نظام ارتباطی میان افراد، یک موضوع بحث برانگیز شده است. ارتباطات مجازی می‌تواند زمینه‌ی شکل‌گیری عاداتی جدید را فراهم سازد که خود به کنش و انتخاب‌های متفاوتی منتهی می‌شود. سبک زندگی، ارزش‌ها و اعتقادات متأثر از استفاده از اینترنت می‌تواند باشد یا خیر؟

 در ابعاد مختلف، حساسیت و استفاده‌های گسترده از این شبکه‌ی جهانی به حدی شده است که در زوایای مختلف زندگی انسان‌های امروزی وارد گردیده و توانسته به عنوان یک ابزار ارتباطی قوی که در بخش‌های مختلف اعتقادات، فرهنگ، روابط متقابل، سیاست، اقتصاد و… تأثیرهای شگرفی از خود برجا گذارد. بایدها و نباید در این شبکه[1] که به این شدت جوامع امروزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد بسیارند و هر کشوری نیز بنا به رویه و اصول حاکم برآن حساسیت‌هایی را در استفاده از این پدیده‌ی نوین نشان می‌دهد. موضوع تأثیر پذیری فرهنگ‌های بومی- ملی و آداب و رسوم منطقه‌ای که به تدریج تحت تأثیر این شبکه‌ی به هم پیوسته قرار می‌گیرد نگرانی بسیاری از دولت‌ها و ملت‌ها را فراهم کرده است.     

روشن شدن انواع استفاده از اینترنت و تأثیر آن بر تفاوت‌های اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کاربران کمک بزرگی به شناخت مسائل و مشکلات جامعه خواهد نمود.          

[1] network

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه روانشناسی

لینک متن کامل پایان نامه فوق با فرمت ورد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *