پزشکی با عنوان بروسلوز

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
چکیده
بروسلوز یکی از مهم­ترین بیماری­های زئونوز می­باشد که یکی از مهمترین عوارض این بیماری ایجاد آسیب جفتی و سقط جنین در اکثر میزبانان خود می­باشد.

هدف از تحقیق مشاهده و عوارض بیماری بروسلوز ناشی از بروسلا آبورتوس بر روی جنین موش بوده و فرضیه بر احتمال ایجاد سقط جنین در موش بوده است.
این تحقیق در بخش بروسلوز موسسه واکسن و سرم­سازی رازی انجام شد. تعداد ۱۵ عدد موش سوری نژاد BALB/C باردار را در قالب ۳ گروه، در روز ۵-۶ بارداری با تزریق درون صفاقی ۵۶ میکرو لیتر محلول PBS محتوی psu 105.7 از باکتری بروسلا آبورتوس بایوتایپ ۳ آلوده کردیم. دو گروه در روزهای پایانی بارداری کالبد شکافی شدند و یک گروه زنده نگه داشته شدند تا سقط یا عدم سقط مشخص شود در ۲ گروه کالبد شکافی شده کبد، طحال، ریه، و جفت مورد بررسی قرار گرفته شدند
تا از ابتلای موش­ها به بروسلوز اطمینان حاصل شود. نتیجه بدست آمده مثبت بود پرخونی در رگ­های منتهی به جفت و خود جفت و سفت شدن بافت جفت همراه با تغییر رنگ (خاکستری تیره)، مشاهده شد که نشانگر تجمع ترجیهی بروسلا در این مکان­ها است. دلیل این تجمع وجود اریتریتول نبوده و احتمالا کاهش سطح ایمنی در جفت و

مطلب دیگر :

پایان نامه رایگان با موضوع سازمان تجارت جهاني، توسعه بازار، آموزش زبان

 وجود سلول­های حساس، باعث بوجود آمدن این شرایط باشد. در موش­هایی که زنده نگه داشته شد، هیچ سقط یا مرگ جنینی مشاهده نشد و نوزادان در شرایطی به دنیا آمدند که همگی بروسلوز را از مادرشان دریافت کرده بودند.

بروسلوز یا تب مالت در موش آزمایشگاهی، بروسلوز نشخوار کنند­گان و انسان را شبیه سازی می­ کند و برای بررسی و مطالعه نوترکیبی بروسلاآبورتوس در آسیب شناسی جفت مدل مناسبی است.
کلمات کلیدی: بروسلا آبورتوس، بروسلوز، موش­های باردار، جفت، آسیب شناسی جفت.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*